Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Jak se šije jarní kabátek pro modul Digifolio

Tak je to tady. Nejen jaro dorazilo k nám, ale dorazil i nový programátor Mahary a Mahara, tj. software modulu digitálního portfolia neboli zkráceně Digifolia. Je tady někdo, kdo nám modul Digifolio, jak říkají mladí, „vytuní“. Práce je hodně, nápady jsme posbírali od Vás, uživatelů, především na regionálních konferencích, kde jste nám ochotně radili, co kde je potřeba vylepšit a uživatelsky zpříjemnit. Programátor se jmenuje Ondra. Práce mu jde pěkně od ruky. Je mladý. Jak víme, mládí je svěží a tvořivé a i takové jsou jeho vylepšováky. Děkujeme, Ondro! Dnes se dočkáte očekávané galerie fotek, možnosti uspořádat pořadí pohledů dle Vašeho uvážení a uvedení jména autora pohledu vytvářených ve skupině. Pokusím se změny přiblížit.fotky v digifoliu

Vychytávka číslo 1: Galerie fotek ve starém vydání neexistovala. Každou fotku jste mohli nahrát a vzhled vypadal na obrázku. Jak někteří víte, je to dost uživatelsky nepříjemné při prohlížení. Každou fotku jste museli vlastnoručně odkliknout, pak jste ji museli stáhnout a teprve potom prohlédnout v klasické velikosti – zdlouhavé a zbytečně pracné. Teď máte k dispozici z fotek jednoduše tvořit příjemné galerie a to v nabídce tvorby pohledů. Fotky jsou už od počátku ve větším rozlišení, takže dobře uvidíte, co se na fotce děje. Při kliknutí se obrázek zvětší do potřebné velikosti a kliknutím na šipku můžete zhlédnout postupně celou galerii fotek. Skvělá práce!

Vychytávka číslo 2: Bývávalo při tvorbě pohledů v jedné skupině či ve vlastních pohledech, že jste neměli možnost své pohledy řadit. Samy se řadily podle stáří a nejstarší zůstávaly nahoře, novější se řadily za ně. Ode dneška máte možnost podle svých požadavků pohledy si upořádat posouváním nahoru a dolů.

Vychytávka číslo 3: Zdá se malá a nedůležitá, ale opak je pravdou-dříve u zveřejněných pohledů skupin nebyl uváděn autor, dnes již ano.

Je to tady! Modulu Digifolio se šije nový jarní kabátek! S pozdravem, Stáňa Andršová


    nikdo zatím nehodnotil

3 komentáře k příspěvku

  1. avatar

    já bych měla ještě jeden návrh .. nedalo by se v DIGI někde zobrazit upozornění na došlou zprávu?

  2. avatar

    Ok, budu tady sbírat Vaše vychytávky, vylepšováky a návrhy. A vychytávka č.1 - galerie fotek - bude co nevidět. Pište návrhy do komentářů. Děkuji, Stáňa A.

  3. avatar

    Všechny tři vychytávky mi připadají moc príma! Krásná práce :-)

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.