Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Digi v novém!

Přiznejme si to na rovinu – s Maharou jsme to vychytali! Je to skvělý software na tvorbu portfolia, má spoustu báječných možností a přes zdánlivou složitost se do něj dá rychle vpravit. Přinesl nám ji David Mudrák a postaral se o její rozběhnutí – taky to vychytal! Co jsme nevychytali, byla titulka. Měli jsme několik nápadů, ale nedařilo se nám je graficky vstřícně realizovat, navíc David měl povinnosti jinde… jenomže pak jsme to zase vychytali! Sehnali jsme Ondřeje Klejcha. Nejenže s tím umí, ale má i velmi praktické postřehy a čerstvý pohled zvenčí. A nová titulka je na světě. Pojďme se podívat, jak ji vychytal!

Po grafické stránce je změna patrná na první pohled (mám na mysli kouknutí… přece jen jsme v Digi, tak upřesňuji…). Zcela v duchu portálu je horní část věnována rozdělení do jednotlivých kategorií. V úplně horní liště si zvolíte modul (v našem případě Digifolio) hned pod logem můžete třídit dále.

Horní část titulky

První kategorií jsou samozřejmě Lidé, protože o nás to je především. Sem patří všechna osobní portfolia, ve kterých se prezentují samotní uživatelé, ať již ryze soukromým, civilním pohledem nebo po profesní stránce.

Kategorie

Protože však většina uživatelů vytváří více než jen pohled o sobě a Digifolio je celé o pohledech, přišlo nám logické, aby byly pohledy co nejlépe roztříděné a hlavně intuitivně dohledatelné. Nabízené kategorie jsou proto pečlivě rozdělené dle našich zkušeností s tvorbou pohledů dosavadních… a s trochou prorocké vize do tvorby budoucí. ;-) A abyste se nebáli, že veškeré pohledy budeme třídit za vás (to bychom se báli taky) a třeba to spleteme a nevystihneme podstatu pohledu, je třídění do kategorií velmi jednoduché.

Při tvorbě pohledu vytvoříte samotné  rozvržení pohledu, naplníte ho obsahem a kliknete na další. Dostanete se na stránku Krok 2/3 – Podrobnosti, na které přibyla jediná položka a sice Kategorie. Jednoduše rozkliknete, vyberete kategorii a popojedete…

Všimněte si, že nad položkou Kategorie jsou Śtítky. Kliknete-li na Doporučené štítky, dostanete nabídku dosavadních používaných štítků. Bude-li vám některý vyhovovat, použijte ho. Pomocí štítků se nejen vy budete lépe orientovat ve svém časem obrovském portfoliu, ale i pro ostatní uživatele bude pomocí klíčových slov snadné váš pohled vyhledat.

Celé stránce dominuje usměvavá paní učitelka, která každému ochotně přiblíží všechny základní možnosti Digifolia. Je jen na vás, kterou se rozhodnete použít, v ideálním případě je zkombinujete.

V dolní části vám nabízíme přehled toho nej. Nejnovější pohledy tak, jak budou od vás přibývat, nejsledovanější pohledy zařazované na základě vaší oblíbenosti a konečně doporučované pohledy od Metodického portálu.

V pravém sloupci jsme zůstali věrní jednotnému trendu portálu. Pod profilovým oknem se skupinami, jichž jste členy, nabízíme aktuality s nejnovějšími událostmi v modulu Digifolio.

Pod tímto oknem můžete vstoupit do diskuzního fóra, ve kterém se můžete na cokoliv zeptat, vkládat připomínky a samozřejmě podněty pro další rozvoj modulu. Dále zde naleznete informace pro autory a videoprůvodce.

Pevně věříme, že budete s novým vzhledem spokojeni. Děkujeme za podnětné nápady a připomínky. Myslím, že za nás všechny uživatele mohu prohlásit:

„No uznejte, vychytali jsme to!“

 


    nikdo zatím nehodnotil

Jeden komentář k příspěvku

  1. avatar

    Modul Digifolio to totiž vychytal úplně na celé čáře - nová titulní strana a nové inovace zásluhou IT Ondřeje Klejcha, garantství a péče pod skvělým vedením Dominika Fellnera a uživatelé, kterým Digifolio přináší užitek, skalní fanynka tvorby porfolia, Stáňa A.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.