Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Poklady aneb Všechny cesty vedou do Říma

Zase to nemůžu najít! Vždyť to bylo určitě tady! Přece bych to nevyhodila!

Jistě všichni známe podobné výkřiky (a je úplně fuk, jestli se týkají oblíbeného trička, klíčů, mobilu nebo souboru v počítači). S některými z vyjmenovaných problémů Vám modul Digifolio pomoci nedovede – i když kdo ví, kde budou technologie za 10 (20) let?, ale své místo si jistě najde.

O možnosti ukládání materiálů a souborů stejně jako o prostředí pro sdílení jsme se v blogu už zmiňovali.

Pohledy v modulu Digifolio lze také používat jako rozcestník (abych souzněla s nadpisem, měla bych spíš použít výraz sborník). Ať už to pojmenujeme jakkoli, smysl je stejný: vytvořte si pohled, do kterého posbíráte to nejlepší ke zvoleném tématu a nabídněte jej ostatním. Této jedinečné funkce využívají odborníci při tvorbě tematických vstupů. Právě v pohledech digifolia soustředí to nejzajímavější pro danou oblast. Smysl pro nás, učitele? Proč hledat něco, co už je nalezeno, utříděno a připraveno na jednom místě?

Ale nemusíme být jen pasivními čtenáři. Tyto „sběrné“ pohledy si můžeme každý vytvářet podle své odbornosti. Jen tak na ukázku:

Podařilo se mi Vás nalákat? Vytvořte si svou sbírku a pochlubte se s ní – třeba v komentářích k tomuto příspěvku. Nebo můžeme také pokračovat v diskuzi o funkcích digifolia třeba ve skupině Helpfolio, kde je na to speciální prostor.

 


    hodnotil 1 uživatel

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.