Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Archiv kategorie „IT vylepšováky“

Digifolio má svůj archiv

Voláme hurá aneb Ať žije archiv. Uživatelé modulu Digifolio se opět dočkali další vychytávky. Tentokrát jde o archiv, který zobrazuje příspěvky tak, jak jsou vkládány nebo aktualizovány. Odkaz na něj najdeme v přehledu kategorií na titulní straně.

Celý příspěvek »


Klik aneb Takhle je to jednodušší

První počítačová myš byla vynalezena v roce 1963, veřejnost ji poprvé spatřila roku 1968 (zdroj Wikipedie). Od té doby nám tento kus hardwaru významně ulehčuje počítačový život a jsou i lidé, kteří by se bez ní už neobešli. A pak že nemáme každý nějakého domácího mazlíčka!

Celý příspěvek »


Vychytávka ve vyhledávání digifolií

Novou vychytávkou na titulní straně modulu Digifolio je vyhledávání v digifoliích s našeptávačem. Naši uživatelé – digifolisté – nám pomohli a vyjádřili potřebu vyhledávání nejen v kategoriích, ale i možnost vyhledávání z titulní strany něco jako na způsob Google.

O co teda jde? O jakou vychytávku? Jedná se o klasické okno pro vyhledávání, které je nadřazeno nad námi zvolené kategorie. Tento nástroj by měl orientaci v digifoliích výrazně pomoci. Při zadání hesla, slova nebo štítku Vám vyhledávač nabídne odpovídající digifolio. Jinak řečeno: Digifolio se Vám pokusí nabídnout pohledy, které Vás mohou zajímat. Systémově bohužel nelze třídit nesourodá a individuálně vzniklá digifolia jinak než abecedně a v kategoriích, které byly námi přednastaveny.

Vyzkoušejte si vychytávku na titulní straně modulu Digifolio!

 


Nová podzimní kolekce v modulu Digifolio

Tak je to tady. Měsíc září v modulu Digifolio přináší novou kolekci s módními trendy a téměř celkovou proměnou v přímém přenosu. Není to apríl, i když zářijové střídání počasí si s aprílem letos nezadá.

 

Představení nové kolekce v modulu digifolio.rvp.cz  na mole Metodického portálu můžete zhlédnout již ve středu 22. 9. 2010. Celý příspěvek »


Jak se šije jarní kabátek pro modul Digifolio

Tak je to tady. Nejen jaro dorazilo k nám, ale dorazil i nový programátor Mahary a Mahara, tj. software modulu digitálního portfolia neboli zkráceně Digifolia. Je tady někdo, kdo nám modul Digifolio, jak říkají mladí, „vytuní“. Celý příspěvek »