Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Archiv kategorie „Seznamujeme se“

Ani na chvilku stránku nespustit z očí…

… samozřejmě není v lidských silách. Když však najdeme pohled (stránku v modulu Digifolio), který bychom měli opravdu rádi stále pod kontrolou, jako registrovaní uživatelé můžeme využít nástroje Sledovat pohled.

Celý příspěvek »


Poklady aneb Všechny cesty vedou do Říma

Zase to nemůžu najít! Vždyť to bylo určitě tady! Přece bych to nevyhodila!

Jistě všichni známe podobné výkřiky (a je úplně fuk, jestli se týkají oblíbeného trička, klíčů, mobilu nebo souboru v počítači). S některými z vyjmenovaných problémů Vám modul Digifolio pomoci nedovede – i když kdo ví, kde budou technologie za 10 (20) let?, ale své místo si jistě najde.

Celý příspěvek »


Skupiny v modulu Digifolio

V předchozích příspěvcích jsme si povídali především o pohledech se zaměřením na prezentaci naší osoby. Podívejme se nyní na další možnosti – tvorbu skupin.

Celý příspěvek »


K čemu to Digifolio je?

To je otázka, se kterou se kterou se setkávám celkem často. Rozhovor se většinou odehrává následovně:

„Co teď vlastně děláš?“

„Pomáhám s rozvojem digifolia a učím o tom svoje studenty.“ (nebo něco v tom smyslu :-) )

„Digifolia? Co to je?“

Vysvětlím v duchu předchozích kapitol tohoto blogu…

„No zní to dobře, ale na to já nemám čas…“

Celý příspěvek »


Digifolio není jen prezentace

Už víme, že digifolio je zkratkou pro digitální portfolio. A stejně jako např. žákovské portfolio nemusí mít jen funkci prezentační, tak ani modul digifolio je možno využít i „tak trochu jinak“. Naši uživatelé už na to také přišli…

Celý příspěvek »


Proč bych si vytvořila pohled, …

…kdybych ho už neměla vytvořený?

Pohled v digifoliu je něco jako výkladní skříň. Vystavíte to, co považujete za vhodné ukázat právě a jedině zvolené skupině lidí. Jaké to má výhody?

Celý příspěvek »


Agregace aneb můj online šuplík!

Od spuštění komunitní části Metodického portálu uplynulo půl roku a z potůčku informací, který jím již tehdy směle a trvale protékal, se stala dravá bystřina plná nových proudů, tůní a ramen, jakožto i ryb a života. Množství příspěvků je velmi příjemné a jejich nárůst může potěšit jak svou kvantitou, tak i kvalitou. Snadno se však stane, že příspěvky z titulní strany, které se nám zalíbily, jsou při příští návštěvě již nahrazeny hojností nových.Vyhledávací systém portálu je sice plně funkční, ale předpokládá, že si budeme pamatovat alespoň nějaké klíčové slovo daného blogu, článku apod. Na pomoc nám v tomto případě může přispěchat Digifolio. Celý příspěvek »


Archivační funkce Digifolia

Jak již sám název napovídá, jedná se o funkci, pomocí níž můžeme v Digifoliu archivovat neboli uchovávat informace. Tato funkce je pravděpodobně tou nejstarší a nejzákladnější funkcí portfolia obecně. Podíváme-li se do historie, vždy šlo především o shromáždění nějakých materiálů a jejich uchování pro pozdější využití – deníky, knihovní spisy, alba, kolekce, atd. U klasických (nedigitálních) portfolií nastal dříve či později problém se způsobem uchování a úložným prostorem. Moderní technologie nám umožňují mnohá data digitalizovat (text, zvukový i obrazový záznam) a díky rychlému rozvoji paměťových medií a jejich relativní nízké ceně (1 GB pořídíme do 3 Kč) jsou možnosti digitálního portfolia téměř neomezené. Celý příspěvek »